Boys' Tri-District Results

Staff


(April 9 track meet)

100 Meters

1. Rayce Newman 11.48a Raymond

2. Abraham Moreno 12.08a Willapa Valley

3. Jace Duckworth 12.12a Raymond

4. AJ Sanchez 12.28a South Bend

200 Meters

1. Rayce Newman 23.19a Raymond

2. Alex Vaca 23.89a Raymond

3. Murdock 23.96a Raymond

4. Jace Duckworth 25.33a Raymond

400 Meters

1. Alex Vaca 57.50a Raymond

2. Elliott Murdock 57.67a Raymond

3. Raul Mora 1:05.47a South Bend

800 Meters

1. Austin Lewis 2:20.06a South Bend

2. Jose Bucio 2:21.07a South Bend

3. Ben Meade 2:30.44a Raymond

4. Koda Boothe 2:33.04a South Bend

1600 Meters

1. Ben Meade 5:27.08a Raymond

2. Jose Bucio 5:29.35a South Bend

3. Jachin Heckman 5:41.56a Raymond

3200 Meters

1. Jachin Heckman 13:01.10a Raymond

2. Victor Hood 13:28.93a Raymond

110m Hurdles

1. Jayce Freeman 15.79a Raymond

2. Tristan Hansen 16.62a South Bend

3. Sean Sath 17.25a Raymond

4. Terry Broten 17.79a Raymond

300m Hurdles

1. Terry Broten 44.63a Raymond

2. Jayce Freeman 45.03a Raymond

3. AJ Sanchez 46.76a South Bend

4x100 Relay

1.Terry Broten, Jace Duckworth, Kason Koski, Rayce Newman 47.01a Raymond

2. Jordan Dockter, Ryan Overstake, Juan Bucio, AJ Sanchez 48.28a South Bend

4x400 Relay

1. Alex Vaca, Jayce Freeman, Ben Meade, Elliott Murdock 3:41.40a Raymond

Shot Put

1. Luke Hamilton 41-08.00 Raymond

2. James Hamilton 41-07.50 Raymond

3. Alan Phansisay 39-10.00 Raymond

4. Graciano Torres 35-11.00 Willapa Valley

5. George Crow 35-06.00 Raymond

Discus

1. Alan Phansisay 107-11 Raymond

2. Ryan Overstake 101-06 South Bend

3. George Crow 91-08 Raymond

4. Jonathan Juarez 88-06 South Bend

5. Luke Hamilton 86-08 Raymond

Javelin

1. Camden Ogilvie 128-05 South Bend

2. Juan Bucio 123-03 South Bend

3. Raul Mora 116-11 South Bend

4. Graciano Torres 116-05 Willapa Valley

5. Jordan Dockter 110-09 South Bend

6. Austin Lewis 107-01 South Bend

7. Jonathan Juarez 101-00 South Bend

8. Ryan Overstake 100-10 South Bend

9. Josiah Markwell 98-01 South Bend

10. Fernando Mena 87-11 South Bend

High Jump

1. Kason Koski 5-08.00 Raymond

2. Ben Byington 5-02.00 South Bend

3. Tristan Hansen 5-02.00 South Bend

Pole Vault

1. Jace Duckworth 11-00.00 Raymond

2. Ben Meade 10-00.00 Raymond

3. Jordan Reidt 10-00.00 Raymond

4. Bryce Sanaski 9-06.00 Willapa Valley

5. Terry Broten 9-06.00 Raymond

Long Jump

1. Rayce Newman 18-01.00 Raymond

2. AJ Sanchez 17-09.00 South Bend

3. Tristan Hansen 16-08.00 South Bend

Triple Jump

1. Marcus Anderson 36-01.00 Raymond

2. Tristan Hansen 35-08.50 South Bend

3. Luke Hamilton 34-03.50 Raymond

4. Aaron deMontigny 33-08.25 Raymond

5. Alan Phansisay 33-07.00 Raymond